trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis

To, kas palīdzēs izvairīties no pārmaksāšanas par ātro kredītu

No šī gada 1. janvāra stājās spēkā jaunie likuma grozījumi, no kuriem ieguvēji būs "ātro kredītu ņēmēji". Apskatīsim būtiskākas izmaiņas tiesību aktos attiecībā uz ātro kreditēšanu.

1. Kredīta soda nauda nevarēs būt lielāka par parādu. 
Svarīga izmaiņa! Līdz ar grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā ir noteikts, ka no 2016.gada 1.janvāra jebkura ar kredīta līgumu saistītā izdevumu summa (procentu, nokavējuma procentu, līgumsodu, komisijas maksu, termiņa atlikšanu un citu ar kredīta līguma izpildi saistīto maksājumu kopējā summa), nevarēs pārsniegt 100% no sākotnēji izsniegtā kredīta summas. 
Tātad, ja paņemti “atrie krediti internata”, piemēram, 100 eiro uz 30 dienām, tad, atmaksājot kredītu, visas pārējās izmaksas nevarēs pārsniegt 100 eiro. Piemēram, 8.80 eiro par kredīta procentiem un maksimums vēl 91.20 eiro soda procentos, komisijas maksas vai līgumsoda veidā. Tādējādi kopumā kredītņēmējam maksimālā summa, kas būs jāatmaksā būs  200 eiro.  Šis ierobežojums attieksies tikai uz kredītiem ar termiņu ne garāku par 3 mēnešiem.

2. Ierobežojumu procentu likmēs.
Šajā gadījumā izmaiņas skar kopējo procentu aprēķinu dienā, kas nedrīkst pārsniegt: 
0.55 % dienā par kredītu, kurš izsniegts uz termiņu no 1 līdz 7 dienām
0.25 % - no 8 līdz 14 dienām
0.20 % - no15  līdz 30 dienām
0.25 % - virs 30 dienām. 
Kādēļ šādas izmaiņas tika ieviestas? Tas nodrošinās, ka patērētāji, kuri godīgi atmaksā kredītu noteiktajā termiņā, nepārmaksā par aizdoto summu, sedzot to patērētāju kredītu izmaksas, kas tos neatmaksā. Savukārt kredīta devēju pienākums būs stingrāk izvērtēt patērētāju maksātspēju un neizsniegt kredītu tiem, kuru maksātspēja ir nepietiekama. 
Piemēram, kredīts 100 eiro apmērā uz 30 dienām, maksimālā procentu summa nedrīkst pārsniegt  8.80 eiro. Procentu aprēķina formula šajā gadījumā būs (0.55х7)+(0.25х7)+(0.20х16) = 8.80 eiro.

3. Aizliegums izsniegt naktī.
Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, aizliegts izsniegt “ātros kredītus” laika posmā no 23:00 līdz 07:00. Tiek uzskatīts, ka tieši šajā laika posmā “ātrie kredīti” tiek ņemti azartspēlēm vai ballīšu turpināšanai bāros. "Ātrie kredīti" paredzēti īslaicīgu finansiālo jautājumu risināšanā, kad nepieciešami papildus līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, kā, piemēram, pietrūkst līdzekļi līdz algas dienai vai nepieciešami līdzekļi ārstniecībai un medikamentu iegādei.  Paši kredītdevēji atzīst, ka ar  likuma normu patērētāji tiks pasargāti no neapdomīgas rīcības aizņemoties, savukārt  "ātro kredītu" devēji - no vieglprātīgiem  vai “bezcerīgiem” kredītņēmējiem.

4. Nokavējuma soda sankciju ierobežojumi
Turpmāk patērētāja kreditēšanas līgums, kurš paredz iespēju pieprasīt no patērētāja nokavējuma procentus, nebūs spēkā, ja šo procentu apmērs būs lielāks par 36 % virs aizņēmuma likmes gadā. 

Bet galvenais rūpīgi izvērtējāt savas iespējas atmaksat kredītu.

1 komentārs:

  1. Sveiki, mans vārds ir Elizabete McRooney. Es dzīvoju Eiropā un šodien esmu ļoti laimīga sieviete? Es teicu sev, ka jebkura aizdevuma aizdevējs, kas var mainīt manu un manas ģimenes dzīvi, norādīšu ikvienu, kurš meklē viņiem aizdevumu. Tās man deva mani un mana ģimenes laime, man bija nepieciešams aizdevums 250 000,00 eiro. Lai sāktu mana dzīve man tika nodota šim godīgajam un dievbijīgam aizdevuma uzņēmumam, kurš man palīdzēja ar 250 000 eiro naudas aizdevumu, jo viņi patiesībā ir DIEVA, kas baidās no cilvēkiem, kas ir cienījama kreditēšanas firma.

    Esmu ļoti priecīga, ka pagājušajā mēnesī es saņēmu viņu aizdevumu. Ja jums ir nepieciešams aizdevums, un jūs esat 100% pārliecināts par aizdevuma atmaksu, lūdzu, sazinieties ar viņiem, un, lūdzu, pasakiet viņiem, ka Elizabete McRooney uzrunāja jūs viņiem. Sazināties ar e-pastu: {trustfundfinaceservice@gmail.com}

    AtbildētDzēst